2.5.1 Langzaam verkeer

 

De Rijnkaai wordt een aangename en levendige ruimte voor zachte weggebruikers. De Scheldekaaien en alle bebouwing op de kaaien in het plangebied worden na sloop van de huidige waterkering eenvoudig en rechtstreeks toegankelijk voor wandelaars en fietsers.

De kaairand wordt ‘verscholen’ achter de nieuwe Sigmakering maar de toegankelijkheid en connectie met de stad en binnendijkse delen van de kaaien blijven verzekerd via verschillende secties nieuwe mobiele waterkering. De kaairand behoudt een functie als wandel- en flaneergebied voor de stad.

 

Het doorlopend fietspad langs de Scheldekaaien is een belangrijke schakel in het fietsroutenetwerk in en naar Antwerpen. Op de Rijnkaai takt het fietspad aan op de Oost-West-fietsroute naar Deurne via Park Spoor Noord. Als onderdeel van deze route werd over de Leien een fiets- en voetgangersbrug gebouwd.

 

Het aantal gelijkvloers kruisingen van het kaaifietspad door gemotoriseerd verkeer wordt beperkt en/of beveiligd.

 

Er zullen voldoende fietsstalplaatsen voorzien worden.