Contacteer stad Antwerpen

Schrijf je in voor Week van de Senior in Borgerhout met gratis optredens, film, infosessie en wandeling

Ontmoeten - beleven - genieten. Dat vormt het motto van de 'Week van de Senior' in Borgerhout van maandag 17 tot vrijdag 21 november. Vijf dagen lang staan er gratis activiteiten op het programma, met als absolute blikvangers de muzikale namiddagen met a capella revelatie 'The Bully Boys' en de charmante 'Little Kim'. Maar ook de ontroerende en beste Belgische documentaire 'Dag Ma' van Borgerhouts productiehuis Poolhert is niet te missen. Ontdek tenslotte de 5 Borgerhoutse dienstencentra met een gezellige herfstwandeling van 5 km. 

Week van de Senior  in Borgerhout met gratis optredens, film en wandeling. Op de foto Borgerhoutse ouderen van de seniorenraad die poseren voor het districtshuis.

De Week van de Senior vindt jaarlijks plaats tijdens de derde week van november. Het district Borgerhout biedt samen met de seniorenraad, de Theatergarage, Madame Fortuna en de dienstencentra verschillende activiteiten aan, gericht op 55-plussers. Alle activiteiten zijn gratis, maar inschrijven is aangeraden. 

Programma

Maandag 17/11: Infosessie over pensioenen

Gepensioneerd? Waar heb je recht op, waar moet je op letten, wie helpt je?
Een informatiemiddag over pensioenen, in gesprek met Anita Govaerts (Seniorenraad en Wijklabo Betere Buurt).

  • Van 14 uur tot 16 uur.
  • Dienstencentrum Boelaer, Lodewijk van Berckenlaan 361, Borgerhout.  
  • Inschrijven: mail senioren.borgerhout@antwerpen.be of bel 03 338 17 43.

 

Dinsdag 18/11: Meezingmatinee met de Bully Boys

Zing mee met overbekende evergreens en zeemansliederen op deze geanimeerde feestnamiddag. Het a capella trio de Bully Boys leidt dit in goede muzikale banen. Met gratis drankje en gebak.

  • Van 14 uur tot 16 uur.  
  • Madame Fortuna, Sergeyselsstraat 20, 2140 Borgerhout.  
  • Gratis, maar best inschrijven via senioren.borgerhout@antwerpen.be of 03 338 17 43

 

Woensdag 19/11: Filmdocumentaire 'Dag Ma' ​van Ellen Pollard en Marie de Hert.

‘Dag Ma’ vertelt het aangrijpende verhaal over Irène (103) en haar dochter Yvette (68). Ze wonen beiden in een woonzorgcentrum in Lier. Dit portret van twee mensen die niet zonder elkaar kunnen gaat over liefde, zorg dragen en loslaten. Prijs van de Beste Nationale Documentaire op het Docville festival 2023.

  • Van 14 uur tot 16 uur.
  • De Theatergarage, Bouwhandelstraat 72, Borgerhout. 
  • Gratis, maar best inschrijven via senioren.borgerhout@antwerpen.be of 03 338 17 43. 

 

Donderdag 20/11: Vlaamse country met Little Kim

Kimberly Claeys, bekend als Little Kim, bouwde onder de hoede van Guido Belcanto een eigen repertoire op. Little Kim brengt een sfeervolle mix van country, folk, roots en americana, of zoals platenbaas Felix Huybrechts het omschrijft: “Country geboetseerd uit Vlaamse klei.” Kom in de Theatergarage genieten van dit intimistische concert met een gratis drankje en gebak.

 

Vrijdag 21/11: Wandeling: Op verkenning langs de Borgerhoutse dienstencentra

Wandel mee langs de dienstencentra en ontdek deze locaties met een drankje en een babbel. In 5 km wandel je langs de vijf Borgerhoutse dienstencentra en houden telkens een tussenstop, zodat iedereen mee kan.

  • Vertrek om 9.30 uur met koffie en koeken aan dienstencentrum Den Drossaert, Helmstraat 163, Borgerhout.  
  • Aankomst rond 12.45 uur aan dienstencentrum Boelaer, Lodewijck van Berckenlaan 361, Borgerhout. 
  • Inschrijven: mail senioren.borgerhout@antwerpen.be of bel 03 338 17 43. 

Info en inschrijven

Neem contact op met de seniorenconsulent:

Lees meer

Ook interessant

Dit artikel is gedeeld door