Ga samen op stap met de vertellers van Antwerp Ghostwalk en ontdek het verleden van het voormalige vredegerecht in Berchem.
Het statige gebouw van het voormalige vredegerecht van Berchem vormt voortaan het decor voor de Berchemse huwelijken en andere ceremonies. Dat er vandaag kan getrouwd worden in het prachtige salon, hebben we in feite te danken aan een huwelijk… in 1893. Voor het jonge paar werd een chique woning gebouwd, helemaal in de geest van de Belle Epoque. Het Hotel Meeus was geen hotel, maar een stadspaleis dat doorheen de tijd verschillende functies kreeg.
Tijdens de wandeling gaan de vertellers van Antwerp Ghostwalk op zoek naar originele elementen in het interieur en de tuin. Zo ontdek je de vele verhalen achter de historische muurschilderingen, de enorme traphal, de bonte verzameling schouwen, het merkwaardige plafond,... De persoonlijke verhalen van de familie, maar ook van de vrederechter die hier meer dan 30 jaar werkte, katapulteren je terug in de tijd en brengen zo een ode aan dit bijzondere gebouw.
De rondleidingen zijn een initiatief van het district Berchem en worden uitgevoerd door Antwerp Ghostwalk. Deelname kost 8 euro per persoon.
Data en uren
De rondleiding gaat door in het Oud Vredergerecht van Berchem, Grotesteenweg 13.
Tramhalte "De Merode" is vlakbij. Meer info via het nummer 0485 50 59 16.