Contacteer stad Antwerpen

Kind aan Zet in actie: vrijetijdsaanbod tijdens de schoolvakanties

In Antwerpen kiezen we ervoor om met Kind aan Zet via pilootprojecten aan de slag te gaan met het BOA-decreet. Zo kunnen we samen met jou en andere partners volop experimenteren, leren, evalueren en bijsturen. Dat geeft ons de ingrediënten die we nodig hebben om vanaf 2026 vorm te geven aan een nieuw beleid rond vrijetijdsaanbod tijdens de schoolvakanties. 


Pilootproject toegankelijk vrijetijdsaanbod

Op dit moment zijn zestien organisaties aan de slag in het pilootproject toegankelijk vrijetijdsaanbod. Zij voeren een kansentarief in van 80% korting op het vrijetijdsaanbod tijdens schoolvakanties voor kinderen van 2,5 tot en met 12 jaar. De stad ondersteunt de organisaties om dit mogelijk te maken. Zo kunnen we samen meer kinderen en gezinnen warm maken voor het vrijetijdsaanbod tijdens schoolvakanties.  

Ondersteuning aanvragen voor je vakantieaanbod voor kleuters

Organiseer je activiteiten voor kleuters tijdens de schoolvakanties? Dan kan je hiervoor ondersteuning aanvragen, want samen met jou willen we een kwaliteitsvol vakantieaanbod garanderen voor kleuters. 

Waaraan moet je aanbod voldoen? 
  • je organiseert activiteiten voor kleuters tijdens schoolvakanties in stad Antwerpen
  • je biedt een aanbod aan van minimaal 8 uur per dag
  • op jaarbasis organiseer je minimaal 80 uren aan activiteiten
  • je vraagt maximaal 30 euro per dag aan de ouders, alle kosten inbegrepen
  • je biedt een kansentarief aan van 80% korting op de standaardprijs
Op hoeveel ondersteuning kan je rekenen? 
  • 10 euro per aanwezigheidsdag (kinderen tussen 2,5 en 4 jaar)
  • 5 euro per aanwezigheidsdag (kinderen tussen 5 en 6 jaar)
  • de helft van de korting van 80% voor kinderen met het kansentarief

Lees hier meer over de ondersteuning.

Vakantieaanbod voor kinderen met een ondersteuningsbehoefte

Krijg je vragen over inclusief vakantieaanbod voor kinderen met een ondersteuningsbehoefte? Je kan ouders doorverwijzen naar het inclusieve en exclusieve aanbod van stad Antwerpen.

Wil je zelf aan de slag en je vrijetijdsaanbod of voor- en naschoolse opvang inclusiever maken? Of je organisatie werkt reeds inclusief en kan daarbij wel wat hulp gebruiken? Doe een beroep op het gratis ondersteuningsaanbod van stad Antwerpen: v an vorming tot intervisie en ondersteuning op de werkvloer. Meer info via kindaanzet@antwerpen.be.

Vakantiekiezer: informeer ouders, kinderen en jongeren en toeleiders over je vrijetijdsaanbod tijdens schoolvakanties

Organiseer je activiteiten voor kinderen en jongeren tijdens de schoolvakanties? Plaats je aanbod dan op de Vakantiekiezer. Zo vinden ouders, kinderen, jongeren en toeleiders gemakkelijk de weg naar jouw aanbod.

Hier lees je hoe je jouw aanbod op de Vakantiekiezer krijgt.

Wat kan je in de toekomst nog verwachten?

Tot eind 2025 zullen we pilootprojecten organiseren. Schrijf je in op onze nieuwsbrief om als eerste op de hoogte gebracht te worden van een nieuwe oproep.  

 

De komende jaren willen we focussen op een aanbod op maat voor specifieke doelgroepen, zoals kleuters, kwetsbare kinderen en kinderen met een zorgbehoefte.