Kinderbegeleider zijn bij de stad, Ruby is er enthousiast over. Ze vertelt je graag waarom ze in december 2021 overstapte.
Ruby, kinderbegeleider: “Bij de stad ben je veel meer bezig met de kinderen, want in onze kinderdagverblijven werken ook poetsvrouwen en medewerkers die het eten bereiden en warm maken. Zo hebben wij meer tijd om te spelen met de kinderen, te knutselen, ze liedjes aan te leren, nieuwe activiteiten te bedenken, ze te verzorgen (pampers verschonen, potjestraining …).
We zorgen voor 18 kindjes met 2 begeleidsters, maar sommige dagen zijn we met 3. Dat maak je niet snel mee in de privé.
Ik ben bij de stad begonnen als interimmer. Voor mij was het direct: wow, hier wil ik blijven!"
“Ik werk dichter bij huis, dichter bij de school van m’n kinderen … Bij de stad krijg je ook meteen maaltijdcheques. Wanneer je ziek bent en je verantwoordelijke belt om te horen of het goed met je gaat, dan is die ook echt bezorgd om je.
Er is ook meer flexibiliteit en begrip. Op de allereerste schooldag was ik wat overstuur en haastte me naar het werk. Toen ik belde dat ik onderweg was, zei m’n verantwoordelijke: 'Neem je tijd, overhaast je niet. Het belangrijkste is dat je hier veilig en gerust geraakt.' Erg fijn.”
’s Ochtends en ’s avonds hebben we natuurlijk korte gesprekken met hen tijdens de breng- en ophaalmomenten. Maar we gaan verder dan dat. We betrekken hen. We nodigen hen bijvoorbeeld uit om een liedje mee te zingen tijdens de liedjesweek. We begeleiden hen ook bij de overgang van flesjes naar vaste voeding, potjestraining … Zelfs de grootouders betrekken we: ze mogen een boekje komen voorlezen in een zithoekje. Leuk voor hen én de kinderen die fier roepen: 'Kijk, dat is mijn oma!'."
“We maken echt het verschil voor ouders en kinderen. Dankzij kinderbegeleiders kunnen ouders gerust gaan werken. Het geeft ook veel voldoening als je de kinderen iets aanleert, zoals een nieuw liedje dat ze plots enkele dagen later spontaan zingen. Zo was er een kind dat net leerde praten. Ze zei opeens ‘goeiemorgen’ tegen elke ouder die voorbijkwam. Ze deed de kinderbegeleiders na. Onschuldig en spontaan. Zo zijn er veel leuke momenten. Daarvoor doe ik het.”
“Ga ervoor! Je moet natuurlijk de job wel graag doen, graag werken met kinderen. Je haalt er zo veel voldoening uit. Ik ben erg blij dat ik de stap heb gezet. De collega’s hebben me supergoed ontvangen. En dat zal bij jou ook zeker en vast gebeuren.”
Bekijk de vacatures rond kinderopvang.