Contacteer stad Antwerpen

Jochen Herremans
Illustratie van een man die op een laptop werkt, omringt door iconen.

25/6 | Lezing 'De wondere wereld van artificiële intelligentie'

Je kan niet meer om artificiële intelligentie heen. Het wordt steeds meer gebruikt, maar wat is AI, wat is het niet en hoe ga je er zelf mee aan de slag? Ontdek het in deze toegankelijke lezing.

De lezing start met een overzicht van de basisprincipes van AI. Je leert meer over de ontwikkeling van de achterliggende technologieën en waar AI nu al wordt toegepast, van spraakassistenten en sociale media tot gepersonaliseerde aanbevelingen op streamingdiensten. 

Daarna wordt er ingezoomd op ChatGPT, een geavanceerd taalmodel ontwikkeld door OpenAI. Je ontdekt hoe het model werkt en waarvoor je het kan gebruiken. Na een demonstratie krijg je de kans om vragen te stellen en ideeën uit te wisselen.

Sta je te popelen om zelf met AI aan de slag te gaan of wil je gewoon begrijpen hoe AI jouw dagelijks leven beïnvloedt? De lezing is geschikt voor iedereen die interesse heeft in AI, ongeacht leeftijd of voorkennis. Aarzel dus niet om je in te schrijven!

Deze lezing wordt georganiseerd in samenwerking met Avansa regio Antwerpen.

Praktisch

  • woensdag 25 juni 2025
  • 16.30 tot 19 uur
  • kasteel Bouckenborgh, Bredabaan 555 (*)
  • gratis, vooraf inschrijven via mail naar senioren.merksem@antwerpen.be

* De Gaston Berghmansdreef - de kasseiweg richting het kasteel - is volledig autovrij. Het kasteel is dus enkel bereikbaar te voet of met de fiets. De halte 'Oudebareel' van het openbaar vervoer ligt voor de dreef op de Bredabaan. Parkeren kan op de Bredabaan of in de omliggende straten.