Contacteer stad Antwerpen

Gebedskleed met ingeweven tekening van Mekka en MedinaMoskee Noor-Ul-Haram: gebedskleed met ingeweven tekening van de Ka'ba in Mekka en de moskeekoepel in Medina, foto Marc Segers

Moskee Noor-Ul-Haram

Deze Pakistaanse moskee is te herkennen aan de grote glazen gevel waaraan de moskee haar naam dankt: ‘Het licht van de hemel schijnt er los door’. De gevel is uitgevoerd met geëtst glas waarop Islamitische motieven en Koranverzen zijn aangebracht.

Een greep uit de bibliotheek met Korans en andere studieboekenMoskee Noor-Ul-Haram, foto Marc Segers
Een greep uit de bibliotheek met Korans en andere studieboeken

Zoals in vele moskeeën sieren ook in de moskee Noor-Ul-Haram foto’s, posters en gebedskleden de gebedstempel. Vaak beelden ze de heilige plaatsen Medina en Mekka uit met zijn heiligdom de Ka’ba. Ook decoratieborden zijn geliefde versieringen in de moskeeën: ze citeren vaak Koranverzen, meestal prachtig gekalligrafeerd, of verwijzen naar Allah en zijn profeten. Moskeeën zijn huizen van het boek. Er is in de Noor-Ul-Haram moskee dan ook een bibliotheek met Korans en andere studieboeken.

Leaflet | Esri, NAVTEQ, DeLorme, Stad Antwerpen