RUP D’ Herbouville
Op 28 februari 2025 heeft het stadsbestuur de start- en procesnota van het gemeentelijk ruimtelijk uitvoeringsplan (RUP) D’Herbouville goedgekeurd. Dit RUP is nodig om de stedelijke ambities in dit gebied te kunnen waarmaken. Er komt een Scheldebrug voor fietsers- en voetgangers. De stad Antwerpen heeft de ambitie om (gedeeltelijk) geïntegreerd met de brug een multifunctioneel gebouw op te richten voor socio- culturele dag- en nachtrecreatie. Dit gebouw versterkt de sociale veiligheid en levendigheid in de directe omgeving van de aanlandingsplaats van de fietsbrug. Het beoogde gebouw is geënt op de aanwezigheid van de brug en vormt een synergie met het publieke domein op de Scheldekaaien. Om de bouw hiervan mogelijk te maken is een bestemmingswijziging noodzakelijk.
Stand van zaken
Het schepencollege keurde in zitting van 28 februari de startnota voor dit RUP goed.
Een raadpleging over deze startnota wordt georganiseerd.
Je kan van 17 maart 2025 tot en met 15 mei 2025 de startnota inkijken en opmerkingen geven.
Je kan de nota inkijken:
- onderaan deze infofiche
- na afspraak tijdens de kantooruren op het nr. 03/338 23 80 of 0485/82 23 74 in Den Bell, Francis Wellesplein 1, 2018 Antwerpen of via ruimtelijkeplanning@antwerpen.be.
Vanaf 17 maart 2025 tot en met 15 mei 2025 kan je jouw suggesties bezorgen:
- aangetekend aan het college van burgemeester en schepenen:
t.a.v. Stadsontwikkeling/Omgeving/Ruimtelijke Planning, Grote Markt 1, 2000 Antwerpen; - via e-mail naar: ruimtelijkeplanning@antwerpen.be.
Tijdens een infosessie wordt het RUP toegelicht.
- Wanneer? Donderdag 1 april 2025 van 18u30 tot 20u00.
- Waar? Circuit, Jef Cassiersstraat 29, 2000 Antwerpen (Nieuw Zuid).