Deurne herdenkt op 11 november de Wapenstilstand, de jaarlijkse herdenking van het einde van de Eerste Wereldoorlog. Er vindt een bloemenhulde plaats en The Last Post wordt gespeeld.
Op woensdag 11 november staat district Deurne stil bij de herdenking van de Wapenstilstand. De plechtigheid start om 10.45 uur aan het Monument der Gesneuvelden aan het Sterckshof. Het districtssbestuur van Deurne houdt een gelegenheidstoespraak en Erik Colman en Julien Van Noten brengen een voordracht.
Om 11 uur weerklinkt de Last Post, gevolgd door een bloemenhulde aan het monument. Daarna trekt de groep - onder muzikale begeleiding van de Red Hackle Pipe Band - richting het districtshuis. Onderweg wordt halt gehouden voor een bloemenhulde aan het monument van het politiekorps van Deurne aan de Unolaan. In het districtshuis volgt vervolgens een bloemenhulde aan de gedenkplaat voor de gesneuvelden van 1914-1918 en aan het borstbeeld van oud-burgemeester Alfons Schneider.
Na de herdenkingsplechtigheid is iedereen vanaf 11.30 uur welkom in het districtshuis voor een drankje. De bijeenkomst wordt muzikaal opgeluisterd door Les Marcel.
Vanaf 10.30
Verzamelen aan het Oorslogsmonument Sterckshof
Muziek Vredekring De Roosjes
10.45 uur
Gelegenheidstoespraak door districtsschepen Karen Maes
Voordracht Erik Colman
Ode of Remembrance door Julien Van Noten
11 uur
Last Post en minuut stilte
Cochima door Julien Van Noten
Bloemenhulde
Amazing Grace door Red Hackle Pipe Band
Onder muzikale begeleiding van de Red Hackle Pipe Band richting districtshuis
Hulde en groet aan het monument Politiekorps Unolaan
Hulde en groet aan de gedenkplaat 1914-1918 en aan het borstbeeld van wijlen A. Schneider
11.30 uur
Drankje in het districtshuis
Muziek Les Marcel
Iedereen is welkom om op woensdag 11 november 2026 vanaf 10.45 uur om de plechtigheid ter gelegenheid van herdenking Wapenstilstand bij te wonen.
Deurne herdenkt Wapenstilstand
woensdag 11 november 2026 vanaf 10.45 uur
district.deurne@antwerpen.be
