Straatfeest in district Antwerpen in 2026
Droom je van een gezellige dag vol ontmoeting, muziek, spelletjes en lekker eten in je eigen straat? Wil je je buren beter leren kennen en samen iets moois beleven? Dan is het Districtsfonds: beleef je buurt er speciaal voor jou! Met dit reglement krijg je als bewoner, buurtgroep of vereniging financiële én logistieke steun om een straatfeest te organiseren dat mensen samenbrengt en het buurtgevoel versterkt.
Op maandag 20 oktober 2025 keurde de districtsraad het nieuwe ondersteuningsreglement goed. Dit is van toepassing op straatfeesten vanaf 1 januari 2026.
Nieuw: je vraagt een straatfeest minstens 7 weken vooraf aan als je ook logistieke ondersteuning (straatafsluitingen/of feestboxen) aanvraagt.
Wat wordt er ondersteund?
De ondersteuning van district Antwerpen kan gebruikt worden voor kosten die rechtstreeks verbonden zijn aan de organisatie van het straatfeest (zoals bijvoorbeeld de aankoop van eten en drinken, kosten voor kinderanimatie, aankleding en communicatie).
Je krijgt:
Tot 1.000 euro steun voor je feestbudget.
Gratis feestboxen met tafels, stoelen, tenten en meer.
Straatafsluiting zodat je veilig en ongestoord kan feesten.
Hulp bij je aanvraag en praktische ondersteuning.
Meer criteria en informatie kan je terugvinden in het reglement of in het aanvraagformulier in de verenigingendatabank.
Bedrag
Het bedrag van de ondersteuning wordt berekend aan de hand van een begroting die je bij de aanvraag moet toevoegen. De ondersteuning bedraagt minimum 50 euro en maximum 1.000 euro.
Het basisbedrag is maximum 500 euro voor de algemene kosten:
- eten en drinken;
- communicatie;
- aankoop of eventuele huur van (liefst duurzame) kleine materialen voor bijvoorbeeld decoratie of vergroening.
Dit basisbedrag kan aangevuld worden door extra aanbod te organiseren zoals een workshop, culturele act, kinderanimatie, plantmateriaal, enzovoort. Het bedrag van dit extra aanbod is maximum 500 euro.
Aanvraag
Voor een straatfeest kan je (maximaal 2x per jaar) de straat laten afsluiten en enkele materiaalboxen aanvragen, als je straat hiervoor in aanmerking komt. Als je kiest voor deze logistieke ondersteuning doe je de aanvraag minstens 7 weken voor het straatfeest doorgaat.
Als er geen logistieke ondersteuning nodig is, vraag je de ondersteuning minstens 4 weken voor het straatfeest aan.
Je aanvraag bevat altijd:
- een duidelijke omschrijving van het straatfeest met datum, locatie en programma;
- een begroting met details over de uitgaven
