Expo's in de zijvleugels van het districtshuis
Bezoek de gratis expo's in de zijvleugels van het districtshuis en ontdek welk talent Deurne in huis heeft.
Hieronder vind je een overzicht van de gratis expo's die je de komende weken en maanden kan bezoeken in de zijvleugels van het districtshuis. Onder aan deze pagina lees je meer info over de tentoonstellingen en artiesten.
Van | Tot | Artiest | Expo | ||
---|---|---|---|---|---|
19/4 | 28/4 | Nancy Van Tentelen | Feel the freedom of art | ||
23/4 | 29/4 | OKAN | IKKomaan | ||
3/5 | 11/5 | Fenn-Jonah Brookhuis | Van intieme beroving naar innerlijke bevrijding | ||
17/5 | 18/5 | Kunst & Creatie - avAnt provinciaal onderwijs | EXPO +. | ||
23/5 | 25/5 | Beeldateliers Academie Deurne | EXPO Beeld | ||
7/6 | 15/6 | François Van De Waeter | Tweede leven |
Nancy Van Tentelen - Feel the freedom of art
Van 19 tot en met 28 april 2025
Open op maandag, woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 18 uur
Vernissage op vrijdag 18 april van 19.30 tot 21 uur
Over deze expo
Als kunstenaar streef ik ernaar om met mijn werken de essentie en de schoonheid van de natuur en het leven om ons heen vast te leggen.
De creaties van mijn schilder- en beeldhouwwerken vloeien uit de passie die ik in het Rivierenhof en elders als kind al vond in de mysteries van de natuur.
Ik hoop dan ook, u te kunnen mee te trekken in deze mysterieuze wonderen!
Mijn creaties zijn ontstaan door de verschillende technieken die ik met de jaren heb opgedaan, waaronder de opleiding tot Powertex-docente en de opleiding schildertechnieken bij Milan Art Institute.
OKAN - IKKomaan
Van 23 tot en met 29 april 2025
Alle dagen van 12 tot 17 uur
Over deze expo
Elk jaar nemen duizenden jongeren, soms met, soms zonder hun familie de weg van daar naar hier, de weg naar hopelijk beter. Een zoektocht naar veiligheid, wat geluk en wat kansen.
In onze Opvangklassen voor anderstalige nieuwkomers, zeg maar OKAN, proberen wij een veilige aankomstplek te zijn, de eerste haven in hun nieuwe land. De school is een korte tussenstap, een veilige transitplek, maar als we onze oudleerlingen mogen geloven, is het wel de plek die hen nooit meer loslaat.
Wij zijn dan ook bijzonder fier dat wij de werken, die zij onder leiding van onze fotograaf en curator Wim Rosiers maakten, aan jullie mogen voorstellen.
Geleide bezoeken kunnen op afspraak: rosiers.wim@me.com.
Fenn-Jonah Brookhuis - Van intieme beroving naar innerlijke bevrijding
Van 3 tot en met 11 mei 2025
Open op 3, 4, 10 en 11 mei van 14 tot 20 uur
Finisage op zondag 11 mei van 14 tot 20 uur
Over deze expo
Fenn-Jonah Brookhuis, geboren in Enschede in 1987, is van kinds af aan gepassioneerd door textiel. De opleiding theaterkostuumontwerp aan de academie leidde hem naar Antwerpen en inmiddels woont hij in Deurne-Noord. Het werk van Brookhuis is voornamelijk autobiografisch.
Voor deze expo liet hij zich inspireren door de teksten van Helena Rymen, die omgezet zijn naar beelden. Het werk weerspiegelt het proces van trauma-verwerking en toont een reis van intieme beroving naar innerlijke bevrijding, symbolisch weergegeven door koffers die de last van ervaringen dragen. Het biedt herkenning, steun en een platform om trauma bespreekbaar te maken, terwijl het uitnodigt tot reflectie, empathie en heling.

Beeldateliers Academie Deurne - EXPO Beeld
Van 23 tot en met 25 mei 2025
Op 23 mei open van 16 tot 21 uur en op 24 en 25 mei van 14 tot 18 uur
Finissage op zondag 25 mei om 16 uur
Over deze expo
De leerlingen Beeld van Academie Deurne presenteren hun meesterwerken tijdens onze bruisende eindejaarsexpo. Jonge ontdekkers en volwassen creatievelingen dompelen zich elke week onder in de wondere wereld van beeldtaal, ze experimenteren met diverse materialen en technieken en laten hun verbeelding de vrije loop.
We sluiten dit creatieve schooljaar af met een spetterend beeldend feest vol verbeelding. Kom kijken, verwonder je en laat je inspireren door een kleurrijke explosie vol kunst. Laat je verrassen, laat je meeslepen en en wie weet krijg je zin om zelf aan de slag te gaan.
Kunst & Creatie avAnt provinciaal onderwijs - EXPO +. (pluspunt)
Van 17 tot en met 18 mei 2025
Open van 14 tot 18 uur
Vernissage op vrijdag 16 mei om 18.30 uur
Over deze expo
EXPO +. is geen gewone tentoonstelling. Het is een ervaring. De expo laat je nadenken over jezelf en de wereld. Wat zie jij? Wat voel jij? Wat geloof jij? Er is ruimte voor jouw blik. Jouw mening telt. EXPO +. moedigt aan om anders te kijken. Om je ideeën over de maatschappij in vraag te stellen. Een creatieve kijk die je als bezoeker op een interactieve manier meeneemt in een eigen interpretatie van dit thema.
Verwacht je aan een combinatie van sculpturen, grafische werk, video’s, geluidseffecten en interactieve vibes, kunstwerken gerealiseerd op een ecologische manier, een expo waarin jij als bezoeker de hoofdrol speelt en kunst die je blik op de wereld verandert – of je nu wil of niet.
Deelnemende leerlingen: Lien De Klerck, Leandro Garcia Vidal, Charlotte Kox en Sitske Trisciuzzi
François Van de Waeter - Tweede leven
Van 7 tot 15 juni 2025
Open op 7, 8, 11, 14 en 15 juni van 13 tot 18 uur
Vernissage op vrijdag 6 juni om 19.30 uur
Over deze expo
François volgt sinds zijn 50ste smeden in de academie van Antwerpen en beeldhouwen aan de academie van Borsbeek. Hij maakt verhalende kunstwerken uit materialen zoals plaaster, terracotta, hout, steen en metaal.
Hij exposeerde onder andere in Antwerpen, Brussel en Gent en verschillende gemeenten en won de 2de prijs uit 74 werken in de nationale beeldhouwwedstrijd.
In de Stalinsstraat vind je het beeld 'Covid-19' dat François maakte om hulpverleners te danken voor hun inzet tijdens de pandemie. Tot slot doet hij mee met kunst in de straat.
Meer info
Expo's in de zijvleugels
Zijvleugel districtshuis
Maurice Dequeeckerplein 1, 2100 Deurne
Cultuurantenne Deurne
Tel. 03 338 46 46
cultuurantenne.deurne@antwerpen.be