Week van de Poëzie 2026 – thema ‘metamorfose’ | Ontdek het programma
We vieren de Week van de Poëzie traditiegetrouw uitgebreid in Merksem. Ontdek wat er op het programma staat!
Merksemse poëziebundel
vanaf zaterdag 31/1
Merksemse inwoners en leerlingen maakten samen een bijzondere brochure met poëzie, beelden en gedichten rond het thema ‘metamorfose’. Haal deze gratis bundel tijdens de openingsuren op in het districtshuis, de bib in kasteel Bouckenborgh of ontmoetingscentrum Merksemdok.
Expo
vrijdag 30/1 tot vrijdag 27/2
In ontmoetingscentrum MerksemDok kan je genieten van een sfeervolle expo met alle gedichten en beelden die Merksemnaren en leerlingen uit Merksem hebben ingestuurd, of maakten tijdens speciale workshops. Ook in Bib Park en in de etalages van lokale winkels duikt poëzie op.
Ontdek weesgedichten in heel Merksem
Op maar liefst 50 ramen in Merksem pronken tijdens de Poëzieweek Nederlandstalige gedichten van bekende en minder bekende dichters.
Bloemen en gedichten
Voor de Week van de Poëzie verrassen we je in de Albert Heijn op de Bredabaan met klein geschreven cadeautje. Koop je een bloemetje, dan krijg je er een gedicht bij, geschreven door een jonge Merksemse dichter! Een kleine, onverwachte extra die je dag mooier maakt. Deel jouw bloemen en gedicht met #MerksemInBloei en tag ons!
Finnisage
Op woensdag 25 februari sluiten we onze expo voor de Week van de Poëzie af met een feestelijke finissage in Merksemdok. Sevdâ Sögütlü brengt een try-out van Spoken word uit mijn playlist, waar muziek en poëzie in één adem samenkomen. Daarna neemt Sterk Onversterkt het over met een warm, puur akoestisch jazztrio: Milan Verbist (piano), Ruben Verbruggen (sax) en Ben Van Bortel (contrabas). Ze spelen tijdloze standards en hedendaagse parels, met veel ruimte voor improvisatie en echte interactie.
Meer info
cultuurantenne.merksem@antwerpen.be
Alle activiteiten in het kader van Week van de Poëzie zijn gratis, enkel de Volxkeuken op 25 februari is betalend.

