Ondersteuning voor scholen
Diversiteit in de klas is een dagelijkse realiteit. Als leerkracht kan het een uitdaging zijn om over onderwerpen zoals huidskleur, een beperking, gezinssamenstelling en gender te praten. Stad Antwerpen ondersteunt leerkrachten om diversiteit en discriminatie op een laagdrempelige manier te tonen en bespreekbaar te maken.
Aan de slag met diversiteit en inclusie in je klas
Wil je inspiratie om in je klas aan de slag te gaan rond discriminatie, racisme en polarisatie? Ontdek tips, tools en activiteiten voor:
- Kleuterklassen
- Eerste en tweede leerjaar
- Lager en secundair onderwijs
Vormingen over discriminatie voor Vastgoed studenten
De Stad heeft een e-learning ontwikkeld rond discriminatie bij huurwoningen voor studenten van hogeschool opleidingen Vastgoed.
Leerkrachten die een vervolgopleiding in de klas willen organiseren kunnen een handleiding raadplegen. Deze handleiding helpt docenten om een vorming over discriminatie op te stellen. Het is geschikt voor alle opleidingen Vastgoed binnen de Hogescholen in Vlaanderen.
Toolkit Allemaal Antwerpenaar
Tijdens de Allemaal Antwerpenaar campagne wordt specifieke aandacht verleend aan scholen en leerlingen. Zo werkt de stad samen met Antwerpse scholen om de boodschap van de campagne op school te verspreiden.