3.4 Op te heffen voorschriften

 

3.4.1 Op te heffen Gewestplan voorschriften

Bij de inwerkingtreding van het gemeentelijk ruimtelijk uitvoeringsplan Cadix worden de voorschriften van de bestemmingen van het Gewestplan nr. 14 Antwerpen (KB 03/10/1979), die binnen de begrenzing van het gemeentelijk ruimtelijk uitvoeringsplan liggen, opgeheven en vervangen door de voorschriften van het gemeentelijk uitvoeringsplan.

 

Volgende bestemmingen zijn terug te vinden in het plangebied: ‘woongebied’. Het KB van 28/12/72 definieert een woongebied als:

 

“De woongebieden zijn bestemd voor wonen, alsmede voor handel, dienstverlening, ambacht en kleinbedrijf voor zover deze taken van bedrijf om redenen van goede ruimtelijke ordening niet in een daartoe aangewezen gebied moeten worden afgezonderd, voor groene ruimten, voor sociaal-culturele inrichtingen, voor openbare nutsvoorzieningen, voor toeristische voorzieningen, voor agrarische bedrijven. Deze bedrijven, voorzieningen en inrichtingen mogen echter maar worden toegestaan voor zover ze verenigbaar zijn met de onmiddellijke omgeving.”

 

3.4.2 Op te heffen bestemmingsvoorschriften BPA Eilandje

Voorliggend RUP betreft een herziening van het BPA Eilandje voor dat deel van het BPA dat gelegen is binnen de afbakening van het plangebied van het RUP.

 

Concreet worden volgende artikels van het BPA opgeheven: artikel 0 (algemene bepalingen), artikel 3(zone voor bebouwing type iii), artikel 5(zone voor bebouwing type v - samengestelde bouwblokken), artikel 6 (zone voor bebouwing type vi - strokenbouw), artikel 7 (zone voor bebouwing type vii - patiogebouwen); artikel 9 (zone voor representatieve bebouwing), artikel 11 (zone voor kantoren en stedelijke functies), artikel 14 (zone voor openbaar domein), artikel 15 (overlay voor winkels en horeca).

 

Deze artikels worden enkel opgeheven voor de zones die binnen het plangebied van het RUP gelegen zijn. Ze blijven dus wel van toepassing in de overige delen van het BPA.