Antwerpen telt meer dan 170.000 kinderen, tieners en jongeren. Voor veel van hen is vrije tijd niet vanzelfsprekend: 39% groeit op in een kwetsbare omgeving. Met experimenteel jeugdwerk wil de stad jongeren bereiken die vandaag moeilijk de weg vinden naar het bestaande aanbod. Daarom zoeken we jeugdorganisaties die willen experimenteren met vernieuwend jeugdwerk. Dien snel je voorstel in!

De stad zoekt organisaties die willen experimenteren met nieuwe methodieken en werkvormen, of die aan de slag willen in wijken waar er nood is aan extra jeugdwerk. De focus ligt op thema’s zoals:
Er gaat extra aandacht naar wijken zoals Linkeroever, Deurne-Noord, Luchtbal, Kiel, Stuivenberg, Amandus-Atheneum en Berendrecht-Zandvliet-Lillo. Voorstellen in andere wijken of rond andere thema’s zijn ook welkom: vernieuwing en een sterke aanpak zijn het belangrijkst.
De stad zoekt vooral organisaties die een aanbod uitwerken voor:
Met bijzondere aandacht voor maatschappelijk kwetsbare kinderen en jongeren.
De geselecteerde projecten kunnen rekenen op een ondersteuning van 25.000 tot 100.000 euro per jaar. De projecten starten tijdens of kort na de zomervakantie van 2026 en lopen tot eind 2027.
Heb je interesse? Lees hier de volledige projectoproep.
Dien je voorstel elektronisch in tot uiterlijk 3 mei via jeugddienst@antwerpen.be.